Bezpieczny czas opalania

Czy istnieje możliwość określenia czasu bezpiecznego opalania? To pytanie zadaje sobie wiele osób korzystających solarium oraz właścicieli punktów usługowych, którzy chcą, aby ich klienci opalali się bezpiecznie. Odpowiedź na nie może być twierdząca pod warunkiem posiadania szerokiej wiedzy oraz właściwych narzędzi.

W solarium bezpieczną dawkę promieni UV określimy za pomocą urządzenia SkinControl. Jest to bardzo szybka, a zarazem dokładna metoda i jedyny na rynku opatentowany sposób pomiaru. Taki sprzęt umożliwia obliczenie bezpiecznego czasu opalania dla każdego indywidualnego klienta. Bazą do obliczeń jest aktualna moc rumieniotwórcza wszystkich urządzeń do opalania, które stanowią wyposażenie solarium.

Brak takiego urządzenie nie oznacza jednak całkowitego braku możliwości stwierdzenia bezpiecznej dawki opalania. Maksymalny czas opalania można określić również w przybliżeniu na podstawie tabeli fototypów skóry. Wówczas czas pojedynczej sesji dopasowujemy do danego fototypu biorąc pod uwagę zarówno moc lamp, jak i rodzaj urządzenia.

Warto oczywiście posiadać tabelę czasów według zalecanych przez producenta lamp, którą podaje każdy producent urządzeń do opalania. Niestety w Polsce wciąż istnieje tendencja do używania lamp mocniejszych, niż te dedykowane do urządzenia. Należy zorientować się, które lampy będą najbardziej odpowiednie. Możemy to zrobić u każdego profesjonalnego dystrybutora lamp i urządzeń solaryjnych np. w sklepie http://www.solarex-iso.pl/. Pamiętajmy o tym, że opalanie w solarium powinno być nie tylko efektywne, ale i bezpieczne.

Źródło: http://www.solarex-iso.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *