Czy warto wynająć baristę na wesele?

Organizując przyjęcie weselne zwykle skupiamy się na jedzeniu i alkoholu, a zapominamy o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest kawa. Bawiąc się całą noc zwyczajnie potrzebujemy kofeiny, a kawa na weselach to najczęściej wybór pomiędzy czarną a białą, z którą trzeba przedzierać się przez tłum tańczących ludzi. Jeśli chcemy, żeby nasi gości byli zadowoleni i czuli się swobodnie to warto zdecydować się na bar kawowy automatyczny lub obsługiwany przez profesjonalnych basistów na weselu.

Bez kawy wesele nie może się udać, ponieważ to dzięki niezbędnej dawce kofeiny, goście mają siłę szaleć do białego rana. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi tylko i wyłącznie o właściwości energetyzujące. Najlepiej jak kawa posiada jeszcze odpowiednie walory smakowe, które idealnie podkreślą smak weselnego tortu i ciasta. Trzeba też przyznać, że słaba i źle zaparzona kawa po prostu nie pasuje do eleganckiej imprezy. Nic więc dziwnego, że bary kawowe stały się ostatnio prawdziwym weselnym hitem.

Jak to działa?
Bary kawowe to mobilne stanowiska, przy których świeżo zmielona kawa parzona jest w ekspresie. Ulatujący z niego aromat przyciąga gości. Co więcej, dzięki ekipie doświadczonych baristów można liczyć na to, że każde, nawet najbardziej szalone marzenie kawowe, zostanie spełnione. Profesjonalni bariści podają nie tylko klasyczną małą czarną, ale również intensywnie mocne espresso, łagodne cappuccino czy orzeźwiającą cafe latte. To oczywiście nie wszystko – każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubisz oryginalne napoje na bazie kawy, bariści wynajęci na wesele dysponują często autorskimi recepturami napojów na bazie tradycyjnej kawy, zaskakując niejednego smakosza kofeiny. Możemy też zdecydować się na pokaz latte art – sztuki malowania wzorów na kawie podawanej ze spienionym mlekiem, na którego powierzchni bariści czarują serduszka, drzewka czy inicjały pary młodej.

Jak znaleźć baristę na wesele?
Pamiętaj, że barista wynajęty na wesele to gwarancja, że goście otrzymają nie tylko kawę najwyższej jakości, ale też dodatkową atrakcję, o której chętnie opowiedzą innym. Bar kawowy szczególnie dobrze będzie się prezentował w pobliżu słodkiego kącika, który jest modną i nowoczesną formą serwowania ciast i deserów – a co komponuje się lepiej niż kawa i odrobina słodyczy? Żeby znaleźć odpowiednią osobę, wystarczy wpisać właściwą frazę w wyszukiwarkę np. barista Wrocław na wesele i zapoznać się z ofertą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *