Jak nauczyć się celnie strzelać z broni krótkiej?

Broń krótka to termin obejmujący wszystkie pistolety, których długość lufy wynosi poniżej 30 cm. Broń krótka jest lekka, ale celne strzelanie z niej jest prawdziwą sztuką. Na strzelnicy Cracow Shooting Academy można poznać kilka podstawowych zasad, ułatwiających celne strzelanie z broni krótkiej oraz opanować podstawowe techniki strzeleckie.

Po pierwsze – celowanie
W przypadku broni krótkiej podstawową kwestią jest właściwe celowanie. Sprowadza się ono do ułożeniu broni w odpowiedni sposób, aby pocisk obrał właściwy tor lotu. Tylko w ten sposób trafimy do wybranego celu. Pistolety należące do broni krótkiej posiadają elementy bardzo pomocne w celowaniu. To muszka oraz szczerbinka. Jeśli chcemy celnie strzelać szczerbinka i muszka powinny być właściwie zgrane, zarówno w stosunku do siebie, jak i do celu.

Kolejnym krokiem jest wybór sposobu celowania. Możemy celować pod punkt. Wówczas przyrządy celownicze ustawione są pod cel, do którego mierzymy. Drugi sposób to celowanie w punkt. Przy tym wariancie muszka i szczerbinka są ustawione w strefę, w którą celujemy. Po kilku wizytach na strzelnicy Cracow Shooting Academy z pewnością opanujemy obydwie te techniki strzelania.
Skuteczność celowania zależy od kilku czynników. Pierwszym jest z całą pewnością skupienie. Możemy je ocenić na podstawie miejsc trafień w poszczególnych seriach. Jeśli przestrzeliny znajdują się blisko siebie oznacza to, że skupienie jest dobre. Kolejnym wskaźnikiem celności jest odchylenie średniego punktu trafienia od celu, a dokładnie jego środka.

Kilka zasad celnego strzelania z broni krótkiej
Ostrość wzroku przy celowaniu powinna być skupiona na muszce. Pamiętajmy również o właściwym umieszczeniu palca na spuście i poprawnym ściąganiu języka spustowego. Pistolet nie może w trakcie tych czynności poruszać się. Gdy oddajemy strzał wstrzymajmy koniecznie oddech. Branie oddechu i robienie wydechu może wpłynąć na naszą celność. Celowanie nie może trwać zbyt długo. Nasz wzrok wówczas męczy się, a nasza koncentracja spada. Wiadomo, że trening czyni mistrza. Nie zwlekajmy, zatem. Odwiedźmy stronę krakowskiej strzelnicy https://www.shootingcracow.com/ i umówmy się na wizytę.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *