Jak walczyć o odpowiednie odszkodowanie?

Walka o odszkodowanie bywa długa, mozolna i nie zawsze zakończona sukcesem. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto choć raz miał do czynienia ze zgłaszaniem szkody i oczekiwaniem na zaproponowaną przez ubezpieczyciela kwotę roszczenia. Zwykle jest ona sporo niższa od faktycznej wartości szkody.

Ubezpieczenia i polisy świetnie wyglądają w reklamach, nieco mniej na etapie podpisywania umowy, a już zupełnie kiepsko w sytuacji, gdy uprawniony do odszkodowania domaga się przyznania i wypłacenia konkretnej kwoty. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe nie dotrzymują terminów likwidacji szkody, opóźniają moment wypłaty odszkodowania lub bazują na różnego rodzaju kruczkach prawnych, aby tego odszkodowania nie musieć płacić w ogóle.

Umowa ubezpieczenia ładnie wygląda do momentu jej podpisania. Później okazuje się, że wiele jej zapisów jest dosyć luźno sformułowanych i można je interpretować na wiele sposobów. Ubezpieczyciel, uzbrojony w sztab prawników zwykle intepretuje je na własną korzyść, czyli tak, by wypłacona kwota odszkodowania była jak najniższa. Klient takiej firmy, który raczej rzadko ma odpowiednią wiedzę na temat prawa i przepisów, zwykle musi po prostu zaakceptować zaproponowaną kwotę, choć jest ona odległa od wysokości roszczenia. Tymczasem zamiast godzić się na wypłatę dużo poniżej oczekiwań, warto po prostu walczyć. Choć jest to kwestia wielu spraw sądowych czy dłuższego czekania na środki finansowe, zdecydowanie jest to opcja opłacalna. Jeśli masz problem z wypłatą ubezpieczenia lub firma ubezpieczeniowa podważa wysokość roszczenia, skorzystać z fachowej wiedzy i porad profesjonalistów na www. O pieniądze, które się Tobie należą, zawsze warto walczyć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *