Jak wybrać najlepszy stół rozkładany?

Salon i kuchnia należą do tych pomieszczeń w domu, które tętnią życiem jako miejsce spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Dlatego właśnie należy odpowiednio rozplanować i zaaranżować ich przestrzeń. Pomoże nam w tym dobranie właściwego rozkładanego stołu, który musi nie tylko wkomponować się w istniejącą aranżację, ale też być praktycznym i funkcjonalnym. Jego wybór jest zatem równie ważny w przypadku kuchni, jak i salonu.

Kupno stołu to często decyzja spontaniczna, jednak znacznie bezpieczniej jest się dokładnie zastanowić, ocenić przestrzeń jaką dysponujemy, przejrzeć asortyment i zapoznać z różnorodnymi możliwościami, ponieważ dzisiejsze stoły to już nie tylko kawałek blatu i cztery nogi, ale meble o rozmaitych funkcjach i w tak wielu wariantach, że naprawdę jest w czym wybierać. Na początku warto skupić się na tym, do jakiego pomieszczenia będzie nam potrzebny stół rozkładany.

Stoły rozkładane do kuchni
Kuchenne stoły rozkładane nadają się idealnie do małych lub wąskich kuchniach i nieco różnią się od tych jadalnianych czy przeznaczonych do salonu. Część blatu, która zwiększa powierzchnię użytkową, jest w nich opuszczana do dołu, a nie chowana pod blatem. Stały blat może mieć minimalną szerokość nawet do 20 cm, tak więc po rozłożeniu boków otrzymujemy pełnowymiarowy stół, przy którym możemy zjeść posiłek w większym gronie. W długiej i wąskiej kuchni stół z regulacją wysokości daje możliwość swobodnego poruszania się w trakcie przygotowywania posiłku i wygodnego usadowienia rodziny na czas jedzenia a jego rozłożenie i złożenie zajmuje kilka sekund.

Stoły rozkładane do salonu
W salonie najlepiej sprawdzi się tradycyjny stół składany z dodatkowym blatem chowanym pod blatem właściwym. Otóż tego rodzaju stół łatwiej dopasować do wystroju pokoju dziennego, w którym opuszczane blaty zazwyczaj nie są pożądane. Należy zaznaczyć, że rynek oferuje ogromny wybór, tak więc bez problemu dobierzemy właściwy rozmiar, kolor, materiał i bryłę stołu rozkładanego tak, aby służył nam jak najlepiej. W sklepach znajdziemy stoły kwadratowe, prostokątne, a także o nieregularnych blatach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *