Jak zachowuje się seksoholik?

Od seksu można się uzależnić jak od narkotyków czy alkoholu. Najczęściej od seksu uzależniają się osoby, które w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie, były ofiarami przemocy fizycznej lub psychicznej. Często też jest tak, że seksoholik zmaga się dodatkowo również z innymi uzależnieniami.

Czym cechuje się erotoman?

Erotoman wdaje się w kontakty seksualne z ludźmi o których nic nie wie i nie zamierza się niczego dowiadywać, unika on bowiem bliskości i intymności, często powraca do destrukcyjnych kontaktów seksualnych ze strachu przed opuszczeniem i samotnością, ukrywa przed samym sobą oraz przed otoczeniem swoje nałogowe potrzeby i zachowania wzmagając tym samym, izolację od ludzi. Osoba uzależniona od seksu, kiedy nie posiada seksualnych obiektów czuje wewnętrzną pustkę, bezsens życia i brak energii do jakiegokolwiek działania, trzeba też zaznaczyć, że przez to, że ciągle fantazjuje i myśli obsesyjnie o seksie, zatrzymuje swój rozwój osobisty. Takiej osobie wszystko się miesza: seks to dla niej sposób na okazanie troski, uwagi i wsparcia drugiemu człowiekowi.

Terapia albo zrujnowane życie

Osoby zmagające się z tym uzależnieniem powinny jak najszybciej podjąć terapię, trzeba też dodać, że osoby żyjące z seksoholikami również takiej terapii potrzebują, one powinny podjąć terapię dla osób współuzależnionych. Mimo że większość społeczeństwa podchodzi do tematu uzależnienia od seksu z lekceważeniem to trzeba pamiętać o tym, że ten nałóg jak każdy inny, też może zrujnować życie. Gdzie możemy szukać pomocy? W ośrodkach terapii uzależnień np. tutaj mctu.pl , choć w całej Polsce możemy znaleźć podobne miejsca w których możemy podjąć terapię. Z tego nałogu, jak z każdego jednego, można się wyleczyć i żyć szczęśliwie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *