Wybieramy butelki na nalewki

Sezon na nalewki trwa w zasadzie całym rokiem. Zanim nasze domowe nalewki trafią na półki należy je przelać do butelki i odstawić. Wyjątkowy smak i barwa potrzebują odpowiedniej prezencji, dlatego dobrze jeśli odpowiednio dobierzemy nasze butelki na nalewki.

Domowej roboty nalewka, podobnie jak przetwory, nie będzie prezentować się wyjątkowo, jeśli wlejemy ją do butelki po zwykłej wódce, z której co więcej nie zdjęliśmy nawet oryginalnej etykiety i banderoli. Nie chodzi to, że butelki po wódce zupełnie się na nalewki nie nadają. Jeśli chcemy jej użyć, najpierw trzeba ją dokładnie umyć, zedrzeć etykietę i zostawić surową butelkę. Jakie są jeszcze opcje?

Butelki na nalewki
W sytuacji, gdy nalewek robi się w domu dużo i zależy nam na ładnych, czystych i jednakowych butelkach będziemy musieli zainwestować kilka złotych. Opcji jest na szczęście wiele, a i kształtów mnóstwo. Podanie nalewki w wyjątkowej karafce czy pękatej, dekoracyjnej butelce podniesie jakość trunku. W Internecie znajdziemy wiele ofert, jak Alembik, gdzie można tanio kupić buteleczki. Znajdziemy ta wszystko – butelki na nalewki w zwykłych kształtach, okrągłe, monopolowe lub kątówki, czyli kwadratowe, ale także nietypowe z np. długa szyjką czy w ciekawych kolorach. Takie butelki świetnie się nadają do nalewek, które chcemy komuś podarować. Warto się zdecydować, ponieważ sam wydatek jest niewielki, a nalewki zupełnie inaczej się prezentują.

Pamiętaj o etykiecie!
Wydaje się to oczywiste, ale często zapominamy o etykietach i błądzimy w gąszczu butelek nie pamiętając która nalewka jest która. Ponownie internetowe sklepy przychodzą na ratunek oferując np. 30 sztuk nalepianych etykiet na nalewki lub przetwory w cenie 5-7 zł. Bardziej kreatywnie mogą oczywiście etykiety na nalewki robić sami – nie tylko takie naklejane, ale też przywiązywane do butelki, np. tasiemką czy sznureczkiem. Dzięki etykietom będziemy zawsze wiedzieli jakiego rodzaju nalewką się raczymy, a już na pewno przyda się osobie, której butelkę chcemy podarować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *