Wybór fotografa na ślub i wesele

Z tego wyjątkowego dnia, jakim jest ślub, chcemy zachować wiele pięknych wspomnień. Oczywiście nic tak nie sprawdzi się w tej roli, jak fotografie ślubne. Wybór fotografa ślubnego i kamerzysty jest więc jednym z trudniejszych zadań – w końcu chodzi o to, żeby estetyka fotografii pasowała do naszego gustu i do tego, jak chcemy zapamiętać ten wspaniały moment.

Każda z młodych par chce zachować piękną pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych. Nie wszyscy jednak wiedzą jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego. Jak odróżnić profesjonalistę od osoby, która jedynie twierdzi, że profesjonalnie zajmuje się fotografią? Na szczęście istnieje kilka podstawowych kryteriów, które pomogą dokonać nam właściwego wyboru.

Czym się kierować przy wyborze?
Warto pamiętać, że dobre zdjęcia wyróżniają takie właściwości, jak różnorodność kadrów i przede wszystkim pomysł. Ważna jest poprawna ekspozycja, ostrość, doświetlony drugi plan, odpowiednia kolorystyka, kontrast oraz obróbka w programie graficznym. Nie chodzi więc o ilość zdjęć, lecz niewątpliwie ich jakość. Nikt nie chce setek zdjęć niemal identycznych ujęć jedno po drugim. Gotowym dziełem będzie reportaż składający się z określonej liczby zdjęć w określonej kolejności, które stworzą całą historię. Otóż gotowy album powinien zawierać najróżniejsze sytuacje, utrwalone na zdjęciach: od przygotowań, poprzez ślub, wesele aż do pleneru. Warto przejrzeć dokładnie portfolio fotografa i zapytać o jego propozycje ujęć zarówno w dzień ślubu i na plenerze, z którymi można zapoznać się na oficjalnej stronie, jak np. https://dwiewieze.pl/.

Gdzie szukać fotografa na ślub?
W dobie internetu nie jest trudno znaleźć szereg ofert. Wystarczy doprecyzować miejscowość, która nas interesuje, w której odbędzie się wesele – np. Kielce – i znaleźć najlepszego fotografa. Możemy też poszukać kogoś „z polecenia”. Otóż Pary Młode wybierają często fotografów, którzy sprawdzili się już u kogoś z rodziny czy u znajomych. Rozwiązanie to pozwala dowiedzieć się, jak zachowuje się fotograf, czy jest dyskretny, taktowny, jaki ma tryb pracy i przede wszystkim jakie ma pomysły. Z pewnością nie jest to łatwy wybór, jednak należy pamiętać, że od niego właśnie zależy nasza najcenniejsza pamiątka, która utrwali na zawsze ulotne chwile, dlatego warto obejrzeć wiele ofert zanim zapadnie ostateczna decyzja.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *