Wycena sesji fotograficznej- o co trzeba zapytać fotografa?

W dzisiejszych czasach jeśli chcemy coś sprzedać na aukcji internetowej nie obejdzie się bez dobrego zdjęcia produktu. Każdy wie, że klient kupuje oczami, to sprowadza się do jednego: jeśli chcemy sprzedać produkt potrzebujemy profesjonalnego zdjęcia. Wszystko zaczyna się od wyboru fotografa. Trzeba prześledzić kilkanaście stron internetowych, obejrzeć portfolio i porównać cennik. Nie warto sugerować się tylko cennikiem. Lepiej wybrać droższego fotografa, który może pochwalić się okazałym portfolio niż postawić na słabą jakość a co za tym idzie, niskie ceny. Jeśli już wybraliśmy odpowiedniego fotografa, wystarczy już tylko napisać maila lub zadzwonić.

Jakie informacje zawszeć w mailu z prośbą o wycenę zlecenia?

Jeśli chcemy uzyskać informacje o wycenie zlecenia, w mailu trzeba zawrzeć informacje dotyczące produktu: trzeba napisać co to jest za produkt, napisać o jego cechach, trzeba określić czy jest to flakonik czy też sporych rozmiarów maszyna. Czy produkt, który sprzedajemy jest matowy, błyszczący czy też szklany? Trzeba napisać bardzo dokładnie, tak by fotograf mógł ocenić jego wygląd i rozmiar. Oprócz tego musimy zawrzeć informacje o tym ile chcemy otrzymać zdjęć. Koniecznie musimy także uściślić jakie dokładnie zdjęcia potrzebujemy. Czy chodzi nam o packshot na białym tle czy też aranżowane zdjęcie reklamowe. Trzeba zaznaczyć, że zdjęcie reklamowe wymaga pomysłu, omówienia pewnych spraw i przygotowania aranżacji, a także zdobycia odpowiednich rekwizytów. Trzeba także poinformować fotografa o tym, gdzie użyjemy zdjęć. Do czego będą nam potrzebne te zdjęcia: do sklepu internetowego czy do drukowanej oferty?

Im więcej informacji tym lepiej

Im więcej informacji napiszemy w pierwszym mailu tym lepiej. Fotograf będzie wiedział ile zapłacimy za daną usługę. Gdzie można zamówić profesjonalne zdjęcia? Najlepiej zrobić to tutaj: http://pixagency.pl/. Wybierając profesjonalne studio, możemy liczyć na profesjonalne zdjęcia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *