Do czego służą tabliczki informacyjne

Zamów tabliczki informacyjne na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Z reguły możemy nie doceniać ich roli, ale dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Zobaczmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na budynkach, takich jak domy, biurowce, urzędy, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz budynków, gdyż bardzo często można je także dostrzec w pomieszczeniach. To bardzo duża grupa znaków, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub osoby w wielkich biurowcach – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz referatu nieruchomości czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wskazują tzw. palarnie

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo. Informują gdzie są drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają strefy dla palących, mówią o zasadach korzystania z wind podczas ewakuacji. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też fachowcy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych komponentów (np. aluminium), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]