Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy i samochodowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale również parabanki, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.