Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wymiany euro na pln? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na topfx.pl.

Euro to dość młoda waluta, bo w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 r.. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska póki co nie sprostała kryteriom, umożliwiającym przystąpienie do strefy euro, co nie świadczy o tym, że nasi rodacy nie używają tej waluty regularnie, czy to zbierając oszczędności na koncie walutowym czy też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Euro i zalety z jej korzystania

Powszechne stosowanie euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej znacznie ułatwiło życie większości obywateli Europy, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza wszak mniejsze trudności z wyliczeniem prawdopodobnego kosztu czy też zysku przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na możliwe wahania kursów między walutami częstokroć mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność poruszania się obywateli krajów członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz potrzebna im po prostu ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

Wymiana złotówki na euro w kantorze internetowym – szybka i wygodna transakcja

Polska, pomimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 r., jeszcze nie spełnia wszystkich warunków dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE powszechnie już dokonujemy zakupów oraz prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a zarazem także błyskawicznie wymienić złotówki na euro bez konieczności ruszania się z mieszkania. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na niższe spready jest korzystniejsza oraz wygodniejsza, bo można ją zaplanować o każdej porze dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co kilkanaście sekund, a nie – jak to przeważnie jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.