Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Kliknij w to miejsce, aby zakończyć poszukiwania kantoru internetowego!

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów online jest głównie to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z minionego dnia. Następnym i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez instytucje bankowe oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują też kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w określonym przez nabywcę dniu.

Cenisz sobie wolność w dyspozycji środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie komfort oraz ogromną autonomię w zarządzaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby zatrudnione bądź studiujące za granicą. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]