Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie bardzo popularne, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje duża rzesza osób, które nie są w stanie wziąć kredytu, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje finansowe zwykle mają własne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, określające fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte kredyty. Na największe problemy muszą przygotować się klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat i osiągają niskie zarobki albo są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z faktem, iż kredyt nie zostanie im udzielony, powinni być pogodzeni również renciści. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także zatrudnione za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z usług pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Doskonałym wyjściem jest też na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, ale wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest wiele.