Ułatwienia dla firm – o mass collect

Wejdź na flobo.io/mass-collect/, aby uzyskać informacje dotyczące mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego ID. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację możliwych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tego procesu.

Dlaczego warto wdrożyć mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, również takiej, która co miesiąc rozlicza około setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutkuje wzrostem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]