Złoto lokacyjne – co nim jest i gdzie można je kupić?

Na goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/ odnajdziesz aktualną ofertę sprzedaży złota inwestycyjnego.

Polacy dużo myślą o przyszłości i o przygotowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zwykle starają się systematycznie odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie bądź po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednakże ten sposób jest coraz mniej opłacalny – niskie oprocentowanie lokat i nieustanna inflacja sprawiają, iż oszczędności nie przynoszą profitu, a nawet z miesiąca na miesiąc tracą siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że pojawił się popyt na inne formy inwestycji, w tym także kupno złota lokacyjnego.

Czy wyrób ze złota jest złotem inwestycyjnym?

Inwestowanie w metale szlachetne polega na zakupie ich w momencie, gdy ich cena rynkowa jest niewysoka i ich sprzedaży, jeśli ta cena wzrośnie. Ale należy mieć na uwadze, że nie każdy złoty produkt jest traktowany jako złoto lokacyjne, stąd np. nabywanie złotej biżuterii trudno nazwać inwestycją w złoto. To, co należy nazywać złotem inwestycyjnym jest dokładnie zdefiniowane przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to głównie kruszec próby 0.995 lub wyższej w sztabkach albo płytkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym przesłankom, aby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co najistotniejsze – muszą być legalnym środkiem płatniczym w kraju, który je wyemitował. Monety lokacyjne nie są numizmatami, toteż nie traktuje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Akty prawne podają jeszcze jedną formę złota lokacyjnego, czyli złoto pod postacią papierów wartościowych.

Złoto inwestycyjne – co można kupić przez internet?

W sklepach polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można sztabki ze złota, jak i rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z np. Austrii oraz RPA. Zakupy można dokonywać także przez internet i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą online bardzo bogatą ofertę sprzedaży złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 bądź 1/10 uncji trojańskiej, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, lub 1 g. Kupić można również złoto w tak zwanych „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a następnie zbycie odrębnych sztabek złota.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]