Instalacje teletechniczne w kompleksach budynków

Więcej informacji o przygotowaniu instalacji teletechnicznych na www.telmor.pl.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to kompleksowa infrastruktura posiadająca wiele rozmaitych modułów – od najprostszych po bardzo skomplikowane. W naszym kraju istnieją specjalistyczne przedsiębiorstwa, które zajmują się obsługą sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi proponują i z czego składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – mikrowzmacniacze abonenckie i zasilacze

Instalacje teletechniczne to przyrządy takie jak: anteny VHF, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, zwrotnice antenowe, węzły optyczne. Na rynku dostępne są również wzmacniacze budynkowe, kable telekomunikacyjne, transmodulatory i odbiorniki optyczne. Sprzęty tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w hotelach i domach wielorodzinnych. Podmioty działające na rynku zajmują się z kolei na przykład projektowaniem instalacji i produkowaniem konkretnych komponentów. Instalacje teletechniczne opierają się na odpornych na zewnętrzne czynniki komponentach oraz specjalistycznym montażu – stąd zalecane jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – stosowne narzędzia

Konieczne jest też, by instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne specjalistycznych podmiotów, które zapewnią stosowne narzędzia a także zaproponują najlepsze urządzenia dostosowane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują również konserwacji, a zatem niezwykle istotna jest opieka pogwarancyjna. Są nią zainteresowani przeważnie deweloperzy.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]