Multiswitch kaskadowy – co daje?

Sprawdź, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja będzie funkcjonalna, decyduje wiele cech. Powinna rzecz jasna być niezawodna i zapewniać dużą jakość przesyłanych danych, jednak tak samo ważna okazuje się opcja bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie nowych połączeń nie może wiązać się z potrzebą przeprowadzenia złożonych robót – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście stworzone zostały technologie, przez które skalowanie instalacji będzie szybkie i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeżeli niezbędne jest powiększenie instalacji – między innymi wówczas, kiedy nowy odbiorca zamówił usługę – musimy tylko umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne ilości wyjść dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu mają 8 wtyczek, ale u dostawców znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Multiswitch – który kupić?

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna liczba wtyczek – dla niewielkich budynków nie musi przekraczać 8, lecz w większych blokach należy oczywiście wykorzystać modele o większej liczbie gniazd. Niezwykle istotna jest również separacja między gniazdami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje bowiem na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści db. Będzie to istotne w szczególności w sieciach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]