Rola nadajnika optycznego w instalacjach telekomunikacyjnych

Więcej o nadajniku optycznym.

Z uwagi na fakt, iż niemal codziennie używamy instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo wydajne. Nie może więc zaskakiwać, iż podzespoły stosowane przez ekipy monterskie są najwyższej klasy – tylko tak możliwe jest zamontowanie w stu procentach niezawodnej sieci. Najważniejszymi częściami są oczywiście kable, jednak – jak łatwo się domyślić – bez innych części prawidłowe funkcjonowanie sieci nie będzie osiągalne. Takimi istotnymi częściami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on kolejnym podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są dzięki niemu transmitowane światłowodami, a następnie transformowane przez detektor, aby trafić do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niskim zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – dlatego prawie całkowicie zastąpił już pozostałe rozwiązania.

Gdzie kupić nadajnik optyczny?

Żeby instalacja była efektywna i niezawodna, do jej zamontowania powinniśmy zastosować tylko części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę powinien działać we wszystkich warunkach – z tego powodu o tym, od kogo go kupić powinniśmy pomyśleć jeszcze podczas projektowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, a w razie problemów podczas instalacji – gwarantują specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]