wzmacniacz DVB-T

Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej herbacie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną bądź zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale również radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]