Jakie wybrać kosmetyki do makijażu twarzy?

Jeśli szukasz kosmetyków do makijażu twarzy, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl.

Do nałożenia najprostszego makijażu potrzeba paru kosmetyków. Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie bazy pod makijaż. Zależnie od typu cery, możemy zdecydować się na bazę rozświetlającą, wygładzającą pory czy matującą baz rozświetlających, wygładzających pory lub matujących. Co istotne, użycie bazy pod makijaż umożliwia również przedłużenie żywotności makijażu.

Następnym krokiem jest nałożenie podkładu, dobranego do właściwości skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na matujące i rozświetlające oraz na te o lekkiej albo dobrze kryjącej konsystencji.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, należy utrwalić go pudrem. Pudry do twarzy dzieli się na matujące oraz utrwalające, a także pudry łagodnie rozświetlające, które bez wątpienia spełnią oczekiwania pań z suchą cerą. W asortymencie drogerii dostępny jest puder między innymi w formie sypkiej albo w kompakcie.

Rolą korektorów do twarzy jest zakamuflowanie cieni pod oczami oraz mankamentów skóry. Zależnie od potrzeb możemy użyć korektorów krzepnących i dokładnie kryjących albo kremowych, mających właściwości nawilżające. Utrwalamy je zazwyczaj przy pomocy pudrów rozświetlających, aplikowanych pędzlem lub nawilżoną gąbeczką kosmetyczną. A te o zwartej konsystencji, które stosuje się pokrycia niedoskonałości cery, aplikuje się je punktowo niedużym pędzelkiem bądź opuszkiem palca.

Po wyrównaniu kolorytu cery twarzy i jej przypudrowaniu, powinno się ją wymodelować za pomocą bronzerów do twarzy. Dzielimy je na kosmetyki do ocieplania skóry, posiadające połyskujące drobinki, oraz na kosmetyki do konturowania, które są przeważnie matowe i posiadają delikatnie szary odcień.

Pudry rozświetlające powinno się rozprowadzać na wierzchołki kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda młodzieńczo, a równocześnie umożliwiają zamaskowanie oznak przemęczenia.

By cera promieniowała rześkością, wypada wybrać róże do policzków. Ich odcień trzeba odpowiednio dopasować do barwy cery – wybrać chłodny albo ciepły. Jeżeli natomiast masz problem z zauważalnymi naczynkami lub po prostu z przekrwioną cerą, to warto kupić odcienie pomarańczu, które stłumią różowe odbarwienia skóry.

Jeśli chcesz, by makijaż wyglądał świeżo przez wiele godzin, należy skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to produkty w postaci mgiełki. Kupić można takie o właściwościach bardziej rozświetlających, a więc przydające skórze blasku, lub lekko matujących, które przeznaczone są przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą albo mieszaną.

Aplikacja podstawowego makijażu twarzy nie jest skomplikowana i potrzeba do tego tylko kilku produktów. Należy mieć jednakże na uwadze, aby trafnie dobrać je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]