Lampworki wracają do świata biżuterii

Więcej informacji o lampworkach.

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były produkowane w domach – szkło rozgrzewano z użyciem przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie także możemy wykonać je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do jakich strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu najróżniejszych kształtów. Strużki gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji nosić?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie oznacza to jednak, że będą ciekawie wyglądały tylko przy tego typu strojach – to tylko sprawa wyobraźni.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]