Srebrna biżuteria z ametystami

Jeśli potrzebujesz biżuterii z ametystami, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.