Topaz mistyczny w jubilerstwie

Jeśli chcesz zamówić mystic topaz, powinieneś odwiedzić ten adres.

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym uznaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu dużej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się także w pracy. Istotna okazuje się też różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać biżuterię do danej kreacji.