Wisiorki srebrne – duży wybór

Sprawdź, gdzie zamówić wisiorki.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią oraz dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.