Czy warto zapisać się na kurs górski?

Uzupełnij swoje wiadomości o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są urzekające. Praktycznie co kilka dni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania porwały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Zatem tym, którzy miłują góry i chcą nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą drogą, by nabyć niezbędną wiedzę jest odbycie wszechstronnego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są nieodzowne w razie przeróżnych niespodziewanych sytuacji. Szkolenie omawia również reguły właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w małych grupach, które przeważnie nie przekraczają sześciu osób. W ten sposób przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie przyswoić sobie pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]