Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Photoshop digital painting, uzyskasz na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla artystów

Istnieje sporo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został głównym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi Krita, GIMP czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą kursu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, jednakże by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a jednocześnie poznać istotne triki wykorzystania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie prowadzonym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]