Food pairing – gotowanie może być przygodą

Food pairing. Zdobądź więcej szczegółów.

Chociaż przywykliśmy do szablonowych połączeń aromatów, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą potraw, które pozornie w ogóle się wykluczają, nie może dać interesujących i, co najistotniejsze, pysznych wyników. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Duży wpływ na nasz zmysł smaku miało bez wątpienia otwarcie się na inne tradycje kulinarne, jak również możliwość kupna nieosiągalnych dotychczas w naszym kraju artykułów spożywczych. Dzięki temu chociażby kombinacja egzotycznych sosów owocowych z mięsem raczej już nie szokuje. Osoby, które rozsmakowały się w takich wyjątkowych fuzjach smaków nierzadko zaczynają własne doświadczenia i na własną rękę próbują jeszcze bardziej nietuzinkowych kombinacji. Aby te jednakże przyniosły spodziewane skutki, wypada wpierw zaopatrzyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Chcąc, żeby nasze kulinarne przygody istotnie były źródłem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe przyjemności, wystarczy działać zgodnie z normami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są jedynie instrukcjami, o których nie powinno się zapominać, aby aromaty zespalają się w niebanalną, lecz harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tak nazywa się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które ogólnie uważane są za zupełnie od siebie odmienne. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednakże gruntownie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości konkretnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, lecz też napojów (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing polega na wyczuciu oraz sporej fantazji

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są duża wyobraźnia oraz instynkt, aczkolwiek to nie one okazują się najważniejsze. Dużo bardziej jest istotna wiedza z zakresu zawartości najrozmaitszych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z innymi związkami. Z tej przyczyny rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – tym bardziej, iż podzielenie się niezbędną wiedzą trwa nie dłużej niż kilka godzin.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]