Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Wejdź w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu modelowania 3D.

Świat grafiki cały czas ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody na rzecz tworzenia swoich prac tylko cyfrowo. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już ogromnych nakładów finansowych – można przecież ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który przy tym jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D na własną rękę bywa frustrująca

Korzystanie z dowolnej aplikacji można przyswoić sobie samemu, jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i często bywa bardzo męczący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie wiele korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno odkryli program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na elementy, które wymagają dopracowania i proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, by przebiegał on w jak najmniejszych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów animacji a także artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i poważaną przede wszystkim w świecie gier wideo, filmu i projektowania. Opanowanie programu Blender 3D daje zatem niemało perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które potem można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści i pasjonaci animacji, którzy chcą poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności lub znaleźć nowe drogi ekspresji.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]