Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Kurs gotowania dla dzieci - dowiedz się więcej o ofercie na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – ozdabiać ciastka bądź wybierać i przynosić składniki. Pragniesz wykorzystać fascynację swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – czy warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie kursu dzieci uczą się niezależności oraz rozwijają swoją pomysłowość i co najważniejsze – zyskują praktyczne umiejętności. A w tym samym czasie świetnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, opanowywanie smacznych przepisów i komponowanie niecodziennych smaków – całość sprawia, że maluchy ochoczo gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają również zasady, jakie obowiązują w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach uczestniczą też rodzice, tym samym jest to wspaniała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas kursu uczestnicy szykują deser oraz danie główne. Młodzi uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, czy też przygotować apetyczny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje także pyszną deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Nauka poprzez zabawę to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom moc satysfakcji. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przyrządzaniu idealnej pizzy bądź przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z dziećmi.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]