Cierpisz na starczowzroczność? Skuteczne leczenie presbiopii jest możliwe

Porządna porcja informacji o leczeniu presbiopii. Zobacz koniecznie!

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej objawem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę uniemożliwia czytanie książek, użycie telefonu komórkowego czy laptopa, rozwiązywanie krzyżówek, a także wykonywanie szeregu innych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej kompletnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jednakże powoduje to pewne komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne bywają w większości wypadków drogie, natomiast modele dwuogniskowe często nie są komfortowe. Najlepszym rozwiązaniem może być tym samym pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie starczowzroczności – wykonuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala uchronić się od wielu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych aktywności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (trzeba zaakcentować, że w niektórych przypadkach pierwsze oznaki presbiopii przejawiają się zaraz po czterdziestym roku życia) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z komputera, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy) czy robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie etykiety produktu). W dodatku, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustannie pogłębia, a każde następne 2 lata lata przynoszą z reguły pogorszenie widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Oprócz korekty za pomocą szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, żeby podczas jednego zabiegu zupełnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]