Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody
Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/, aby odnaleźć informacje dotyczące femtoLasik Kraków.
Korekcja wzroku laserem to w tym momencie standardowa metoda korekty hyperopii, myopii, presbiopii oraz astygmatyzmu, aczkolwiek mało osób wie, iż zabiegi te są realizowane przy użyciu różnych technik.
Plusy metody FemtoLASIK
FemtoLASIK (popularnie nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, w pełni bezpieczna, a przy tym nie wywołująca bólu metoda korekcji takich wad jak hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – biegły lekarz optometrysta może zrealizować go w kwadrans. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjentowi niesłychanie szybko wraca ostrość widzenia – praktycznie w ciągu dnia od zabiegu może wznowić swoje powszednie czynności. Zabieg realizowany w dwóch etapach i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mechanicznego ostrza. W metodzie FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy użyciu lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości blisko 0,1 mm, a w drugiej fazie następuje formowanie rogówki laserem excimerowym.
FemtoLASIK Topoguided jest natomiast inną odmianą zabiegu FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest spersonalizowane dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej bazie koduje się wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią oraz astygmatyzmem, których rogówka znamionuje się nieszablonowym kształtem.
Pozostałe metody korekcji wad wzroku
Pozostałe sposoby korekcji wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych względów nie jest zalecane zastosowanie metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki ściągany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki ściąga się nabłonek (ulega on potem naturalnej odbudowie), a w drugim kroku formuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, bowiem laser nie dochodzi w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednak zastosować jedynie do korekcji niedużych wad wzroku.
Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]