Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Problem pułu zawieszonego w atmosferze dotarł już do świadomości przeciętnego Polaka i sporadycznie jest pomijany. Mieszkańca Polski zauważyli, że jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak dopóki nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość na polskim rynku

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest ryzyko obecności wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego narażeni są w szczególności mieszkańcy metropolii i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery spore ilości tych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużym stopniu ograniczyć szkodliwy wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak przykładowo Webber, Cado bądź LIFAair, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co interesujące, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nieraz mają one też inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, w związku z tym bez trudu znajdziemy urządzenie stosowne do określonej objętości wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, toteż swobodnie można przenieść je między pokojami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne bądź choroby, jak również groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze mają też sensory wykrywające obecność CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.