Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Znajdź urządzenie do masażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – stymulacja przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są aparaty do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak krążenie chłonki. Jest multum zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się też bardzo popularna wśród sportowców, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, toteż bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być uprzednio omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź niewydolność serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]