Wykorzystanie botoksu w nowoczesnej medycynie

Botox w Kielcach - uzupełnij swoje wiadomości!

Botulinotoksyna, w skrócie zwana po prostu botoksem, to substancja białkowa produkowana przez jeden z typów bakterii beztlenowych, która na skutek swoich właściwości wykorzystywana jest w medycynie, zwłaszcza estetycznej. Jak więc używa się tej egzotoksyny i czy jest to bezpieczne?

Botoks – wykorzystywany w leczeniu patologicznego zgrzytania zębami oraz migreny

Botulinotoksyna to jedna z silniejszych znanych neurotoksyn, której oddziaływanie polega na blokowaniu impulsów przesyłanych pomiędzy tkanką mięśniową a komórkami nerwowymi. To z tej przyczyny jego spożycie (np. razem z przeterminowanym pożywieniem) bywa niezwykle niebezpieczne, bowiem w poniektórych casusach kończy się wstrzymaniem akcji serca. Jednakże ten właśnie efekt rozluźnienia mięśni, do którego prowadzi toksyna botulinowa, lekarze od pięćdziesięciu lat stosują do leczenia stanów chorobowych, w których występuje nadmierne napięcie mięśniowe, między innymi przy kurczu powiek, przykurczach po udarze bądź ciężkich casusach migreny. Botoks powszechnie stosuje się również w leczeniu bruksizmu, innymi słowy patologicznego zgrzytania zębami, ponieważ ostrzyknięcie wybranych miejsc toksyną botulinową zmniejsza napięcie mięśni szczęki, a w konsekwencji zapobiega starciu koron zębowych oraz pękaniu szkliwa. Botulinotoksyna pomaga także ludziom mających problemy z nadpotliwością – zaaplikowana w miejsca, gdzie ciało produkuje zbyt duże ilości potu, blokuje jego wydzielanie się nawet przez pół roku.

Botoks – odpowiedź na intensywną potliwość skóry czoła

Przeciętny Polak najczęściej botoks asocjuje tymczasem z zabiegami estetycznymi. I rzeczywiście, egzotoksyna ta jest tu stosowana w szerokim zakresie. Korzysta się z niej w zabiegach mających na celu likwidację zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu to zabieg bezbolesny i szybki. Preparat botoksu zmniejsza napięci mięśni odpowiedzialne za formowanie się zmarszczek i wyrównuje skórę. To dlatego głównie stosuje się go do redukcji tzw. “lwiej zmarszczki” oraz zmarszczek mimicznych pojawiających się w okolicach oczu. Z pomocą botoksu można również zminimalizować nadmierną potliwość skóry czoła.

Adres firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]