Najlepsze do zwiedzania miejsca w Małopolsce

Zainteresowany atrakcjami w Małopolsce? Zajrzyj tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, kultowe i nieznane, ale z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Śliczne, chociaż niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej znane i nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny krajobraz – przy właściwej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie jedynie laików, lecz też uznanych alpinistów oraz himalaistów.