Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Sprawdź informacje o aktywnych wyprawach.

Istnieją dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop starają się zaplanować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Aktywne wycieczki to rzetelnie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać rozmaite zakątki świata i naszej ojczyzny od zupełnie nowej strony. Harmonogram takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie zazna z pozycji wygodnego fotela na werandzie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych doświadczeń to też perfekcyjna sposobność, żeby nabyć przydatne kwalifikacje, bowiem w wielu przypadkach wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania mechanizmów przeżycia na określonym obszarze. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Wypada również napomknąć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz odległe regiony

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami zjawiskowych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade także podczas wycieczki do Nepalu bądź na Wyspy Komodo.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]