Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą trekkingu górskiego? Nie wahaj się! Skieruj się na http://tinyurl.com/y27uuskg.

Górskie wypady mogą mieć rozmaite formy. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziką naturą.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, ogromnym uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]