Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Sięganie po wierzchołki gór to cel licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Podróżników zachęcają w głównej mierze sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, znikające już lodowce, jak również malownicze widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwą preparację – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy również zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, aby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]