Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Wycieczka Himalaje - tutaj dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma dużo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Shishapangmy lub Lhotse

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Lhotse, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]