Blachodachówki – dachy odporne na działanie promieni UV

Jeśli szukasz blachodachówki, odwiedź ten adres.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówka – cechy oraz zalety

Blacha dachowa produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Właściwie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi atutami, blachę dachową warto kupować w wypróbowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08