Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Budowa domów drewnianych - więcej informacji o tej usłudze.

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także dużymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy drewniane, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to aktualnie bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają również innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można najczęściej w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjaliście

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się pięknie, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]