budowa domów drewnianych Kraków, budowa domów z bali

Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się bardzo ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone również w innych regionach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, trzeba zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]