Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Więcej o domach drewnianych Kraków na http://tinyurl.com/h4g97z4.

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki dom ocieplić. Nie jest używana też papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]