Kontenery budowlane – typy i wykorzystanie

Znajdź kontener na gruz.

Kontenery na odpady pełnią istotną funkcję w czasie prowadzenia robót budowlanych – umożliwiają legalne pozbycie się pozostałości po skuwaniu płytek, demontażu stolarki i innych czynnościach. Jakie typy kontenerów budowlanych są w sprzedaży? Gdzie można je kupić?

Kontener budowlany – postaw na najwyższą jakość

W Polsce produkcją trwałych i pojemnych kontenerów stalowych zajmuje się Ekombud Sp. z o.o. – w swojej ofercie posiada m.in. kontenery na gruz oraz kontenery na złom. Te rodzaje pojemników wykorzystują nie tylko firmy remontowe, ale też podmioty zajmujące się wynajmem kontenerów stalowych, przedsiębiorstwa usług komunalnych czy PSZOKi, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które nie licząc resztek wytwarzanych w gospodarstwach domowych, przyjmują także złom, gruz betonowy i ceglany oraz innego typu pozostałości po remontach.

Kontenery wykorzystywane na budowach – rodzaje

Na rynku jest sporo wariantów pojemników na odpady. Są pojemniki z plandeką, muldy symetryczne i asymetryczne, kontenery otwarte, z pokrywą, kontenery stalowe oraz wiele innych modeli. Pośród dostępnych na rynku kontenerów wykorzystywanych w budownictwie najchętniej używane są modele rolkowe, hakowe, a także samowyładowcze. Kontener hakowy może znaleźć zastosowanie w zakładzie produkcyjnym lub na budowie. W zależności od potrzeb można zaopatrzyć się w kontener lub otwarty. Na budowach częstokroć używane są też kontenery do przewozu materiałów sypkich – najczęściej są to modele samowyładowcze, które można błyskawicznie rozładować.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]