Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Jeśli chcesz kupić rynnę metalową, odwiedź ten adres.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak zakładanie rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV albo metalowe – które wybrać?

W asortymencie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – głównie z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania trzeba więc skonsultować ze specjalistą.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08