Pergole tarasowa – idealne uzupełnienie domu z ogrodem

Tu kupisz pergolę lamelową w Warszawie.

Masz swój dom z dużym ogrodem i myślisz się jak wydajnie zagospodarować tę przestrzeń, aby stała się przydatna do granic możliwości? Pragniesz spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w ciepłe dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej bądź zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci korzystać z takiego odpoczynku bez względu na warunki atmosferyczne.

Pergola tarasowa – osłona przed słońcem oraz deszczem

Pergole mogą być elementem stałym bądź mobilnym, czyli składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, chociaż użytkownicy prywatni przeważnie decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie budynku tworzy kryty taras, co często wyraźnie rozszerza powierzchnię użytkową domu. Pergola tarasowa osłania domowników i umieszczone pod nią obiekty przed opadami oraz promieniami słońca. Gros dostępnych na rynku wzorów pergoli tarasowych da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako odrębny element wkomponowany w układ ogrodu. Trzeba podkreślić, iż niektóre modele pergoli tarasowych można zamontować również w przestrzeni pomiędzy dwiema ścianami. Obecnie pergole tarasowe produkowane są z solidnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w całości zbudowane z drewna to już rzadkość.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają całkiem duże możliwości przystosowania ich pod względem barwy i wariantu poszycia lub rozmiaru. Osoby nadzwyczaj wymagające bez problemu znajdą również pergole zaopatrzone w pomocne udogodnienia, między innymi skuteczne systemy odprowadzania wody, oświetlenie LED, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota to obecnie standard, chociaż w dalszym ciągu dostępne są pergole sterowane manualnie.

Pergola lamelowa czy materiałowa – różnice

Osoby, które zdecydowały się na budowę pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe i lamelowe. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt nachylenia lameli, dostosowując tym samym natężenie światła wpadającego przez dach lub całkiem go zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (z reguły jest to wytrzymała i wodoszczelna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie można całkiem zamknąć bądź otworzyć, ewentualnie zostawić je częściowo odsłonięte. Obie te opcje bardzo dobrze działają, więc wybór któregoś z tych rozwiązania zależy już całkowicie od preferencji użytkownika i jego osobistego poczucia estetyki.

Adres firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]