Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

Więcej o podporach stropowych.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]