Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli chcesz kupić sklejkę szalunkową Kraków, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednak zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]