Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Zobacz, gdzie kupić szalunki Kraków.

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i stropów żelbetowych. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]